Rumpold
Provozovna Kamenné Žehrovice

Ukliďme Česko

Rumpold v České republice je partnerem chystané úklidové akce s názvem "Ukliďme Česko, konané ve dnech 16. - 17. 5. 2014.


Cílem akce je nejen uklidit naše okolí a ve společné věci zaangažovat různé zájmové skupiny, školy, sdružení, firmy, státní správu i jednotlivce, ale v neposlední řadě také mediálně zviditelnit dlouhodobě neřešenou problematiku černých skládek a přispět tím k prevenci jejich vzniku. Černé skládky totiž ve většině případů vznikají z neznalosti občanů, kteří by jinak mohli odpady bezplatně odevzdat do sběrného dvora nebo využít míst zpětného odběru.
Již přes rok probíhá v ČR mapování černých skládek prostřednictvím projektu ZmapujTo: Bič na černé skládk, díky němuž bylo nahlášeno a do mapy zaneseno více než 2 000 černých skládek, od malých „nepořádků“ až po skládky obřích rozměrů, mnohdy obsahující i nebezpečné odpady, ohrožující zdroje pitné vody, zdraví lidí a zvířat. Skládku lze nahlásit velmi rychle a jednoduše pomocí mobilní aplikace pro chytré telefony, případně prostřednictvím interaktivního webového formuláře.
Do úklidové akce se možhou zapojit všichni, které myšlenka "Ukliďme Česko" oslovila a to buď aktivně, nebo jej podpořit.
Podrobnější informace a možnosti zapojení naleznete na webu akce: www.uklidmecesko.cz

 


Přihlášení | Powered by alphastudio ॥ Webmaster Michal Hrdina